Connect with us

Topuri lunare

AUDIENȚE LUNARE DECEMBRIE 2021

Published

on

LiderDeAudienţă vă prezintă mai jos audienţele tuturor posturilor TV în luna decembrie, după media pe întreaga zi:

Audienţa posturilor TV, după media pe întreaga zi, la nivel NAŢIONAL:

NAŢIONALNr. persoaneRating %Cotă de piaţă %
1Pro TV762.0004.3218.87
2Antena 1618.0003.5115.3
3Kanal D368.0002.099.1
4Romania TV321.0001.827.94
5Antena 3193.0001.14.78
6TVR 185.0000.482.1
7Realitatea Plus82.0000.462.02
8Happy Channel78.0000.441.93
9National TV75.0000.421.85
10Antena Stars73.0000.411.8
11Prima TV72.0000.411.79
12Digi 2467.0000.381.66
13DigiSport 162.0000.351.54
14TVR 258.0000.331.44
15Pro Cinema56.0000.321.39
16Diva52.0000.291.28
17Cartoon Network39.0000.220.97
18B1TV35.0000.20.87
19Boomerang35.0000.20.86
20Nickelodeon35.0000.20.86
21Film Cafe33.0000.180.81
22Pro 232.0000.180.8
23ETNO32.0000.180.8
24AXN31.0000.180.77
25Disney Junior26.0000.150.65
26AMC23.0000.130.56
27Favorit TV21.0000.120.52
28History20.0000.110.5
29Warner TV20.0000.120.5
30Nick JR19.0000.110.48
31Minimax18.0000.10.44
32Disney16.0000.090.41
33Nicktoons16.0000.090.39
34Eurosport 115.0000.090.38
35TV100014.0000.080.35
36Cinemaraton14.0000.080.35
37Taraf TV13.0000.080.33
38Pro Gold13.0000.080.33
39TeenNick13.0000.070.31
40Discovery12.0000.070.29
41National Geographic12.0000.070.29
42Comedy Central12.0000.070.3
43Pro X11.0000.060.27
44National Geographic Wild11.0000.060.28
45DigiSport 211.0000.060.28
46Bollywood TV11.0000.060.27
47TLC10.0000.050.24
48Look Sport+9.0000.050.21
49TV Paprika9.0000.050.21
50Viasat History9.0000.050.23
51N24 PLUS8.0000.050.2
52Eurosport 28.0000.050.2
53Kiss TV7.0000.040.16
54AXN White7.0000.040.17
55DigiSport 37.0000.040.17
56ZU TV6.0000.030.15
57HGTV6.0000.030.15
58AXN Black5.0000.030.12
59U TV4.0000.020.09
60Telekom Sport 14.0000.020.1
61Look Sport4.0000.020.09
62JIM JAM4.0000.020.1
63Aleph News4.0000.020.1
64Magic TV3.0000.020.07
65DigiSport 43.0000.010.06
66Travel Channel3.0000.020.07
67Duck TV3.0000.010.06
68Music Channel2.0000.010.05
69E! Entertainment2.0000.010.05
70A7 TV2.0000.010.04
71Hit Music1.0000.010.03
72Rock TV1.00000.02
73Telekom Sport 31.00000.02
74Metropola TV1.00000.02

Sursa: Kantar Media Audiences, Copyright: ARMADATA S.R.L.

AUDIENȚE LUNARE DECEMBRIE 2021

Audienţa posturilor TV, după media pe întreaga zi, la nivel URBAN:

URBANNr. persoaneRating %Cotă de piaţă %
1Pro TV363 0003.7918.08
2Antena 1279 0002.9113.9
3Kanal D149 0001.557.4
4Romania TV166 0001.748.28
5Antena 3118 0001.235.86
6TVR 140 0000.422.01
7Realitatea Plus42 0000.442.08
8Happy Channel41 0000.432.06
9National TV35 0000.361.74
10Antena Stars36 0000.371.78
11Prima TV35 0000.371.74
12Digi 2446 0000.482.28
13DigiSport 138 0000.41.9
14TVR 230 0000.311.49
15Pro Cinema23 0000.241.15
16Diva37 0000.381.83
17Cartoon Network11 0000.110.54
18B1TV19 0000.20.96
19Boomerang13 0000.130.64
20Nickelodeon15 0000.160.75
21Film Cafe17 0000.180.84
22Pro 215 0000.160.76
23ETNO9 0000.10.47
24AXN18 0000.190.89
25Disney Junior13 0000.140.65
26AMC11 0000.120.56
27Favorit TV6 0000.060.31
28History12 0000.130.62
29Warner TV11 0000.120.55
30Nick JR10 0000.10.48
31Minimax5 0000.050.26
32Disney8 0000.090.41
33Nicktoons5 0000.050.24
34Eurosport 110 0000.110.52
35TV10009 0000.090.45
36Cinemaraton8 0000.080.38
37Taraf TV3 0000.030.13
38Pro Gold7 0000.070.35
39TeenNick10 0000.10.47
40Discovery9 0000.090.45
41National Geographic7 0000.080.37
42Comedy Central10 0000.110.52
43Pro X6 0000.060.3
44National Geographic Wild7 0000.070.33
45DigiSport 27 0000.070.32
46Bollywood TV6 0000.060.31
47TLC6 0000.060.28
48Look Sport+4 0000.040.19
49TV Paprika6 0000.060.3
50Viasat History8 0000.090.41
51N24 PLUS3 0000.030.16
52Eurosport 25 0000.060.27
53Kiss TV4 0000.040.18
54AXN White5 0000.050.24
55DigiSport 34 0000.050.22
56ZU TV4 0000.040.18
57HGTV5 0000.050.24
58AXN Black2 0000.030.12
59U TV2 0000.020.11
60Telekom Sport 12 0000.020.11
61Look Sport2 0000.020.09
62JIM JAM2 0000.020.1
63Aleph News2 0000.020.11
64Magic TV2 0000.020.09
65DigiSport 42 0000.020.09
66Travel Channel2 0000.020.08
67Duck TV2 0000.020.1
68Music Channel1 0000.010.05
69E! Entertainment1 0000.010.06
70A7 TV1 0000.010.07
71Hit Music1 0000.010.05
72Rock TV0 00000.02
73Telekom Sport 31 0000.010.03
74Metropola TV1 0000.010.03

Sursa: Kantar Media Audiences, Copyright: ARMADATA S.R.L.

*Rating: numărul/procentul de telespectatori care s-au uitat la un post TV din totalul deţinătorilor de televizoare din România.

**Share/Cotă de piaţă: procentul de telespectatori care au ales un post TV din totalul celor care se uitau la televizor la momentul respectiv.

“Urmează-ţi fericirea şi Universul îţi va deschide uşi acolo unde erau doar ziduri” –Josep Campbell

MEDIA NEWS

Muzica2 zile ago

Jenni a lansat videoclipul piesei „Prietena mea”, o adevărată desfășurare de forțe

BREAKING NEWS3 zile ago

Hipnoza -cel mai vechi și natural mod de vindecare cunoscut de om

Muzica4 zile ago

Iuly Neamțu a revenit cu „Afrodisiac”, un nou hit balkanic

Sanatate7 zile ago

”GHIDUL de BUNE PRACTICI ALIMENTARE pentru persoanele vârstnice aflate în grupă de risc

Psihologieo săptămână ago

Ștefan Feldmann vorbește despre Psihologia Iubirii pe Antena Play

Muzicao săptămână ago

Audien si XIRA au lansat „One Last Dance”, o piesa plina de emotie. „Piesa aceasta este rezultatul unei perioade dificile”

Frumusete2 săptămâni ago

Clinica Dr. Andrei Capră – soluția ta pentru un zâmbet perfect

EVENTS2 săptămâni ago

TOMMY si DEE HILFIGER au participat la GALA MET 2022

Muzica2 săptămâni ago

Luis Gabriel s-a specializat în melodii de dragoste – a lansat videoclipul piesei „Inima Ta”

Muzica3 săptămâni ago

Mario Fresh continuă călătoria muzicală cu „Floarea Mea”, cea de a doua piesă de pe primul său EP

Stiri3 săptămâni ago

Întreținerea și curățarea pardoselilor

Stiri3 săptămâni ago

Cum alegem scutecele de adulti adecvate?

Stiri3 săptămâni ago

De ce sunt importante manusile de unica folosinta in diverse domenii?

Stiri3 săptămâni ago

Cand si ce tip tip de comprese sa folosim, in functie de nevoie?

Muzica3 săptămâni ago

Mircea Eremia lansează “Iubirea ta”. Ce fel de iubită își dorește artistul lângă el pe viitor

Muzica3 săptămâni ago

Prima Dragoste lanseaza „Epigraf”, primul sau EP – o radiografie a maturizarii artistei si a emotiilor ei

Muzica3 săptămâni ago

Killa Fonic și Delia colaborează în premieră pentru piesa „Cum am știut”

truse prim ajutor
UTILE4 săptămâni ago

Truse prim ajutor – care este istoria acestora?

sampon cu uree
Sanatate4 săptămâni ago

Folosesti un sampon cu uree? Iata cateva lucruri pe care ar trebui sa le stii!

Muzica4 săptămâni ago

Alina Eremia lansează „Ce ar spune sufletul” – prima lansare dintr-un nou concept al artistei

sampon cu uree
Sanatate4 săptămâni ago

Folosesti un sampon cu uree? Iata cateva lucruri pe care ar trebui sa le stii!

Sanatate4 săptămâni ago

Theresienöl Med – Primul ajutor în cazul rănilor și leziunilor pielii

Stiri3 săptămâni ago

De ce sunt importante manusile de unica folosinta in diverse domenii?

Stiri3 săptămâni ago

Cum alegem scutecele de adulti adecvate?

Stiri3 săptămâni ago

Întreținerea și curățarea pardoselilor

Frumusete2 săptămâni ago

Clinica Dr. Andrei Capră – soluția ta pentru un zâmbet perfect

EVENTS2 săptămâni ago

TOMMY si DEE HILFIGER au participat la GALA MET 2022

Muzica3 săptămâni ago

Killa Fonic și Delia colaborează în premieră pentru piesa „Cum am știut”

Stiri3 săptămâni ago

Cand si ce tip tip de comprese sa folosim, in functie de nevoie?

Muzica4 săptămâni ago

DJ SAVA colaborează pentru prima dată cu BiBi și lansează „Dalida”

Muzica4 săptămâni ago

Ce piesă specială a lansat Luis Gabriel! Ce rol joacă artistul în noul său videoclip!

Muzica4 săptămâni ago

Trackula revine cu un nou single alături de SBSTN, Toxic

Moda4 săptămâni ago

Amedeo: „Este vorba despre o poveste ascunsă”. „Albastru” – în versiunea acustică

Muzica3 săptămâni ago

Mario Fresh continuă călătoria muzicală cu „Floarea Mea”, cea de a doua piesă de pe primul său EP

Muzica2 săptămâni ago

Luis Gabriel s-a specializat în melodii de dragoste – a lansat videoclipul piesei „Inima Ta”

Muzica3 săptămâni ago

Mircea Eremia lansează “Iubirea ta”. Ce fel de iubită își dorește artistul lângă el pe viitor

Muzica4 săptămâni ago

Alina Eremia lansează „Ce ar spune sufletul” – prima lansare dintr-un nou concept al artistei

truse prim ajutor
UTILE4 săptămâni ago

Truse prim ajutor – care este istoria acestora?

Muzica3 săptămâni ago

Prima Dragoste lanseaza „Epigraf”, primul sau EP – o radiografie a maturizarii artistei si a emotiilor ei

Muzicao săptămână ago

Audien si XIRA au lansat „One Last Dance”, o piesa plina de emotie. „Piesa aceasta este rezultatul unei perioade dificile”

Muzica2 zile ago

Jenni a lansat videoclipul piesei „Prietena mea”, o adevărată desfășurare de forțe

Muzica4 zile ago

Iuly Neamțu a revenit cu „Afrodisiac”, un nou hit balkanic

Muzicao săptămână ago

Audien si XIRA au lansat „One Last Dance”, o piesa plina de emotie. „Piesa aceasta este rezultatul unei perioade dificile”

Muzica2 săptămâni ago

Luis Gabriel s-a specializat în melodii de dragoste – a lansat videoclipul piesei „Inima Ta”

Muzica3 săptămâni ago

Mario Fresh continuă călătoria muzicală cu „Floarea Mea”, cea de a doua piesă de pe primul său EP

Muzica3 săptămâni ago

Prima Dragoste lanseaza „Epigraf”, primul sau EP – o radiografie a maturizarii artistei si a emotiilor ei

Muzica3 săptămâni ago

Killa Fonic și Delia colaborează în premieră pentru piesa „Cum am știut”

Muzica4 săptămâni ago

Alina Eremia lansează „Ce ar spune sufletul” – prima lansare dintr-un nou concept al artistei

Moda4 săptămâni ago

Amedeo: „Este vorba despre o poveste ascunsă”. „Albastru” – în versiunea acustică

Muzica4 săptămâni ago

Trackula revine cu un nou single alături de SBSTN, Toxic

Muzica4 săptămâni ago

Ce piesă specială a lansat Luis Gabriel! Ce rol joacă artistul în noul său videoclip!

Muzica4 săptămâni ago

DJ SAVA colaborează pentru prima dată cu BiBi și lansează „Dalida”

Muzicao lună ago

Tamiga & 2Bad – Sunset With Me 

Muzicao lună ago

Luis Gabriel lansează „Ochii tăi”, o declarație de dragoste pentru jumătatea lui! „Eu de ochii iubitei mele m-am îndrăgostit”

Muzica2 luni ago

Andres Chiriac dă din nou lovitura și lansează videoclipul piesei „Nu Mai Pot”!

Sanatate2 luni ago

Cum slăbim corect, fără a afecta sănătatea organismului?

Muzica2 luni ago

Iuly Neamțu a lansat „OLTCIT”, o piesă parodie muzicală

Muzica2 luni ago

Adrian Minune lansează „Luna”, o nouă piesă de dragoste! “Vreau să acord cât mai mult timp familiei mele”

Muzica2 luni ago

Miryam are parte de un ,,Doctor în iubire” – „M-am gândit că ar fi prea ușor”

Muzica2 luni ago

Laura Brumă revine cu o poveste de dragoste modernă pe note muzicale – „Offline”

Trending