Connect with us

RECOMANDARI TV

Program TV azi 17 iunie 2022


RADAR DE MEDIA vă prezintă zilnic recomandări TV pentru principalii jucatori de pe piață: PRO TV, ANTENA 1, KANAL D, PRIMA TV, PRO ARENA, ACASA, PRO CINEMA, NAȚIONAL TV.

PRO TV

06:00 – Ştirile PRO•TV

10:30 – (AP-magazin) Vorbeşte lumea  

13:00 – Ştirile PRO•TV   

14:00 – (AP-dramă) Lecţii de viaţă  

15:00 – La Măruţă    

17:00 – Ştirile PRO•TV     

18:00 – Ce spun românii

19:00 – Ştirile PRO•TV     

  • Sport
  • Vremea

20:30 – (12-comedy) Las Fierbinţi

21:30 – (AP-action comedy) Film: Johnny English Strikes Again – Johnny English loveşte din nou (2018) 

23:15 – (12-action) Film: Ghost Rider: Spirit of Vengeance – Ghost Rider: Demonul Răzbunării (2011) 

01:15 – (12-action) Film: Bandidas (reluare, 15 iun)   

03:15 – (12-comedy) Las Fierbinţi (reluare)   

04:00- (AP-magazin) Vorbeşte lumea (reluare)        

ANTENA 1

06.00 Observator/Sport/Meteo(live)

08.00 Divertisment: ‘Neatza cu Razvan si Dani

12.00 Observator (live)

14.00 (AP) Drama: Povesti de familie

15.00 (AP) Reality Show: Mireasa cu Simona Gherghe (live)

17.00 Observator(live)

18.00 Game Show: Pretul cel bun

19.00 Observator/Sport/Meteo (live)

20.30 (12) Film: „Labirintul: Incercarile focului” – „The Maze Runner: The Scorch Trails”

An de producţie: SUA 2015

Genul: actiune/SF

Regia: Wes Ball

Cu: Dylan O’Brien, Blake Cooper, Kaya Scodelario

Labirintul: Încercările focului este al doilea capitol din saga Labirintul. Thomas și prietenii săi din Luminiș se confruntă cu cea mai mare provocare de până acum: căutarea indiciilor referitoare la misterioasa și puternica organizație WCKD. Călătoria lor îi poartă într-un peisaj părăsit plin de obstacole inimaginabile. Împreună cu luptătorii din rezistență, locuitorii Luminișului se confruntă cu forțele superioare are organizației WCKD și descoperă planurile șocante pe care aceasta le are cu ei.

23.00 (15) Film: “Logan”

An de productie: SUA 2017

Genul: actiune

Regia: James Mangold

Cu: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Dafne Keen

Suntem în 2029. Mutanţii au dispărut – sau sunt pe cale să dispară. Un Logan izolat, deznădăjduit, care îşi pierde zilele bând, ascunzându-se într-o zonă îndepărtată a graniţei cu Mexicul, făcând rost de mărunţiş lucrând ca șofer. Companionii lui în exil sunt proscrisul Caliban şi un Profesor X suferind, a cărui minte singulară este îmbolnăvită de crize care se înrăutăţesc. Dar încercarea lui Logan de a se ascunde de lume şi de moştenirea sa ia sfârșit brusc când o femeie misterioasă apare cu o solicitare urgentă – ca Logan să aibă grijă de o tânără extraordinară, astfel încât ca aceasta să fie în siguranţă. Curând, se vor produce încleştări, deoarece Logan trebuie să facă faţă forţelor întunecate şi unui ticălos din trecutul său într-o misiune pe viaţă şi pe moarte, misiune care îl va direcţiona pe luptătorul uitat de vreme către un drum ce îl va conduce spre împlinirea destinului său.

01.30 Divertisment: Stand Up Revolution(r)

04.00 Film serial: „Surorile” –  „Kardes Çocuklari”

An de producţie: Turcia 2019

Genul: drama

05.00 Game Show: Pretul cel bun (r)

PRIMA TV

07:00 Starea natiei®

08:00 Focus la prima oră – LIVE

Cu: Irina Gologan și Daniel Osmanovici

10:00 Hai cu fetele®

11:00 Flash monden ®

12:00 Teleshopping LIVE

14:00 Focus – știri

15:00Exclusiv VIP cu Cristi Brancu SEZON NOU

18:00 Focus 18- cele mai importante știri ale zilei        

19:30 Flash Monden ®

20:00 Film: Misterele Bucurestilor, aventuri, Romania, 1983

Marcaj CNA: AP

Titlul original: Misterele Bucurestilor

Cu: Florin Piersic

Regia: Doru Nastase

22:00 Film: Soldatul universal, ziua razbunarii , SF, SUA,  2012

Marcaj CNA: AP

Titlul original: Universal soldier: Day of Reckoning

Cu: Dolph Lundgren

Regia: John Hyams

00:30 Exclusiv VIP ®

03:30 Soldatul universal, ziua razbunarii ®

06:00 Hai cu fetele ®

Recomandarea zilei

20:00 Film: Misterele Bucurestilor, aventuri, Romania, 1983

Marcaj CNA: AP

Titlul original: Misterele Bucurestilor

Cu: Florin Piersic

Actiunea se muta intr-un Bucuresti plin de farmec oriental. Vrajitoarea Strigoaica, mama hotilor si cersetorilor, conduce din umbra orasul. E cea mai tare ghicitoare. Lotrii il prind si il judeca pe Buza de Iepure (Szabolcs Cseh) pentru ca i-a tradat. Margelatu (Florin Piersic) dejoaca atentatul asupra Domnitorului Bibescu.

Al treilea film al seriei „Margelatu”.

KANAL D

7:00 – 8:00 STIRILE KANAL D – prezinta: Simona Patruleasa, AP

8:00 – 10:00 DIMINEATA CU NOI – divertisment, prezinta: Bursucu, Viviana Sposub, George Tanase, AP

10:00 – 12:00 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP

Descriere:

14 concurenţi, 7 fete şi 7 baieti, vor intra în Casa iubirii pentru a-şi găsi dragostea, iar Andreea Mantea le va fi alături pe tot parcursul show-ului, ghidându-i cu empatie, pe drumul sinuos al descoperirii de sine şi a celuilalt. La capătul acestei experienţe cu totul speciale vor exista doi câştigători, o fată şi un băiat, fiecare dintre aceştia intrand în posesia premiului de 10.000 de Euro.

12:00 – 13:00 STIRILE KANAL D – stiri, sport, prezinta Cristina Dorobantu, AP

13:00 – 15:00 IN CAUTAREA ADEVARULUI – drama, prezinta: Ernest, AP

15:00 – 17:30 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP

17:30 – 19:00 JOCUL CUVINTELOR CU DAN NEGRU – divertisment, prezinta: Dan Negru, AP

19:00 – 20:00 STIRILE KANAL D – cu: Silvia Ionita, AP

20:00 – 22:30 MA NUMESC ZULEYHA – serial, Turcia, 2018, regia: Evren Karabiyik, Murat Saraçoglu, Faruk Teber, cu: Hilal Altinbilek, Ugur Gunes, Vahide Gördüm, Murat Ünalmis, titlul original: Bir Zamanlar Cukurova, AP

Synopsis:

              Continuă așadar istoria unei iubiri unice, ce se derulează în Istanbulul anilor ’70, dar și pe tărâmurile fertile din Adana, locuri ce poartă amprenta unor întâmplări în care se scriu povești despre curaj și iubire, dar și despre orgolii, ambiție și tiranie. Fanii indragitului serial îi vor revedea pe eroii preferați, Yilmaz Akkaya (interpretat de Uğur Güneș) și Züleyha (interpretată de Hilal Altınbilek), doi tineri care se iubesc dincolo de limitele impuse de societatea în care trăiesc și de prejudecățile vremii.

În noul sezon “Mă numesc Züleyha” iI regăsim pe cei doi îndrăgostiți în situații dificile: Züleyha suferă în închisoare, unde este incarcerata pentru că a atentat la viața soțului său, Demir Yaman (Murat Ünalmıș), iar Yilmaz continuă, din umbra, să îi poarte acesteia de grijă, pentru ca dragostea din sufletul sau inca este vie.

Mujgan (Melike İpek Yalova), soția lui Yilmaz, nu renuntă la obsesia ei pentru Züleyha. Cu toate ca se face vinovată de încarcerarea frumoasei Züleyha, Mujgan este decisă să scape definitiv de cea care ii umbreste existenta, Züleyha. Mama lui Demir intervine asupra eliberării nurorii sale și reușește să-și convingă fiul să își ierte soția pentru fapta sa. Züleyha nu bănuiește însă că eliberarea din închisoare îi poate aduce moartea…

22:30 – 0:00 JOCUL CUVINTELOR CU DAN NEGRU – divertisment, prezinta: Dan Negru, AP

Descriere:

            În fiecare ediție a emisiunii, 5 concurenți se află față în față cu Dan Negru, pentru a-și testa vocabularul și spontaneitatea. Înțelegerea sensurilor şi uşurinţa de a face conexiunile potrivite sunt acele ingrediente care îi oferă oricărui participant şansa găsirii cuvântului corect. Pentru că Dan Negru dă definiţia, iar concurenţii găsesc soluţia! Participanții “Jocul cuvintelor cu Dan Negru” au la dispoziție 4 minute pentru a afla 14 cuvinte, în urma definițiilor primite chiar de la prezentatorul show-ului. Efortul concurenților va fi răsplătit cu premii importante în bani, dacă aceștia reușesc să afle răspunsurile corecte.

0:00 – 1:00 Stirile Kanal D – r

1:00 – 3:30 CASA IUBIRII – r

3:30 – 4:00 PASTILA DE RAS – r

4:00 – 5:00 ROVENTURA – r

5:00 – 6:45 IN CAUTAREA ADEVARULUI – r

ACASA

06:00 – (AP romance) Serial: Jocul cu focul, ep. 377, 378, 379 si 380  (repeat)

08:00 – (AP romance) Serial: Dragoste fara cuvinte, ep. 99 (repeat) 

09:00 – (AP drama) Serial: Calea spre iertare, ep. 54 (repeat)

10:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 74 (repeat)

11:00 – (AP romance) Serial: Sa invingi trecutul, ep. 40 (repeat)

12:00(AP romance) Serial: Si nos dejan (2021) – Aproape de iubire, ep. 75

13:00 – (AP reality) Married at first sight Australia: Casatoriti pe nevazute (AU) – S5, ep. 29 si 30

16:00 (AP romance) Serial: Agniphera (2017) – Jocul cu focul, ep. 381, 382, 383 si 384

18:00(AP romance) Serial: Vencer el pasado (2021) – Sa invingi trecutul, ep. 41

19:00(AP romance) Serial: Adini Sen Koy (2016) – Iubirea are numele tau, ep. 75

20:00 – Mancare pe care

21:00 – (AP romance) Serial: Ask Laftan Anlamaz (2016) – Dragoste fara cuvinte, ep. 100

22:00 – (AP drama) Serial: Kefaret (2020) – Calea spre iertare, ep. 55

23:00 -Mancare pe care (repeat)

00:00 – (AP romance) Serial: Aproape de iubire, ep. 75 (repeat)

01:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 75 (repeat)

01:45 – (AP drama) Serial: Calea spre iertare, ep. 55 (repeat)

02:30 – (AP romance) Serial: Sa invingi trecutul, ep. 41 (repeat)                     

03:15 – Mancare pe care (repeat)

04:00 – (AP romance) Serial: Aproape de iubire, ep. 75 (repeat)

PRO ARENA

06.00 Ora exacta in sport ®   <reluare >

07.00 Stiri Sport.ro

07.30 M.A.S.H. ep. 19+20, s7  < CNA AP comedie; M.A.S.H.; 1972>

08.30 Brooklyn 99 ep. 8+9, s2   < CNA Ap comedie; Brooklyn Nine-Nine; 2013>

09.30 Ora exacta in sport (DIRECT)

12.30 Stiri Sport.ro

13.00 Ce spun românii 

14.00 M.A.S.H. ep. 21+22, s7  < CNA AP comedie; M.A.S.H.; 1972>

15.00 Brooklyn 99 ep. 10+11, s2   < CNA Ap comedie; Brooklyn Nine-Nine; 2013>

16.00 De râsul lumii ep. 9, s27  <CNA AP divertisment; America’s funniest home videos; 1989>

17.00 Ora exacta in sport ®   <reluare >

19.00 Aşii amanetului ep. 3+4, s4 < CNA AP reality; Pawn Stars 2009>

20.00 Colecția de la Count’s Kustoms ep. 7+8, s1 < CNA AP reality; Counting Cars 2012>

21.00 Magnum, detectiv particular  ep. 2, s2  < CNA 12 action; Magnum P.I.; 2018>

22.00 Cobra 11 în alertă ep. 7, s25  < CNA 12 action; Alarm Fur Cobra 11; 1996>

23.00 Aşii amanetului ep. 3+4, s4 < CNA AP reality; Pawn Stars 2009>

00.00 Stiri Sport.ro

00.30 Magnum, detectiv particular  ep. 2, s2  < CNA 12 action; Magnum P.I.; 2018>

01.30 Ora exacta in sport ®   <reluare >

03.30 Dosarele X ep. 4+5, s2  < CNA 12 action; X-Files Special; 2016 >

05.30 La Bloc ep. 264 <CNA AP divertisment; 2002>

PRO CINEMA

06:00 – La Maruta (reluare)

08:00 – (AP-comedy) Film: Clifford (reluare 16 iun)   

09:45 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 160, 161, 162, 164 (reluare)

12:00 – (AP-comedy) Film: Napoleon Dynamite (reluare 16 iun)

14:00 – (AP-action) Film: Karate Kid: Part III – Karate Kid III (1989)

16:15 – (AP-drama adventure) Film: Come Away – A fost odată… (2020)

18:15 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 163, 165, 166  

20:30 – (AP-comedy) Film: Little Fockers – O familie de coşmar (2010)

22:30 – (15-thriller) Film: A Kind of Murder – Capcana (2016)

00:30 – (AP-comedy) Film: Little Fockers (reluare)

02:30 – Apropo Tv

03:30 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 163, 164, 165, 166 (reluare)

NATIONAL TV

  • 01:1515 Androidul
    Film – Thriller SF (R), Marea Britanie, 2013
  • 03:15 Albumul national
  • 05:00 Stiri
  • 05:30 Baronii
  • 06:00 Pastila Voua
  • 06:15 Albumul national
  • 08:15 Traditii de la bunica
  • 09:45 Iubirea invinge (ep. 157)
    Serial – Drama (R), 2018
  • 10:45 Pastila Voua
  • 11:15 Teleshopping
  • 11:30 Destine ratacite (ep. 965)
    Serial – Drama (R), 2011
  • 12:45 Teleshopping
  • 13:00 Stiri
  • 13:15 Pastila Voua
  • 13:30AP Specialisti in Sanatate
    Emisiune – Publicistica (R)
  • 14:00 Teleshopping
  • 14:15 Pastila Voua
  • 14:30 Don Matteo (ep. 117)
    Serial – Comedie (R), 2000
  • 15:45 Pastila Voua
  • 16:00 Teleshopping
  • 16:15 Destine ratacite (ep. 1007)
    Serial – Drama (R), 2011
  • 17:15 Don Matteo (ep. 118)
    Serial – Comedie, 2000
  • 18:30AP Stirile National TV
    Emisiune – Stiri
  • 19:00 Destine ratacite (ep. 1010)
    Serial – Drama, 2011
  • 20:00 Iubirea invinge (ep. 158)
    Serial – Drama, 2018
  • 21:0012 Lovitura de stanga
    Film – Drama, Hong Kong, SUA, 2015
  • 23:4512 Urmele tradarii
    Film – Actiune (R), Mexic, SUA , 2013

top-shop.ro%20

Advertisement
Click to comment

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

RECOMANDARI TV

Program TV azi 16 iunie 2022

Foto Credit: RADAR DE MEDIA

RADAR DE MEDIA vă prezintă zilnic recomandări TV pentru principalii jucatori de pe piață: PRO TV, ANTENA 1, KANAL D, PRIMA TV, PRO ARENA, ACASA, PRO CINEMA, NAȚIONAL TV.

PRO TV

06:00 – Ştirile PRO•TV

10:30 – (AP-magazin) Vorbeşte lumea  

13:00 – Ştirile PRO•TV   

14:00 – (AP-dramă) Lecţii de viaţă  

15:00 – La Măruţă    

17:00 – Ştirile PRO•TV     

18:00 – Ce spun românii 

19:00 – Ştirile PRO•TV     

  • Sport
  • Vremea

20:30 – (12-comedy) Las Fierbinţi

21:30 – (12-action) Film: Expendables 2 – Eroi de sacrificiu (2012)

23:30 – Ştirile PRO•TV     

00:00 – (15-comedy) Film: Dumb and Dumber To – Mai tăntălău, mai gogoman (2014)

02:15 – (AP-dramă) Lecţii de viaţă (reluare)      

03:00 – (AP-magazin) Vorbeşte lumea (reluare)        

05:00 – Ce spun românii (reluare)   

ANTENA 1

06.00 Observator/Sport/Meteo(live)

08.00 Divertisment: ‘Neatza cu Razvan si Dani (live)

12.00 Observator (live)

14.00 (AP) Drama: Povesti de familie

15.00 (AP) Reality Show: Mireasa cu Simona Gherghe (live)

17.00 Observator(live)

18.00 Game Show: Pretul cel bun

19.00 Observator/Sport/Meteo (live)

20.30 (12) Film: Kingsman: Serviciul Secret” – “Kingsman: The Secret Service

An de producţie: Marea Britanie/SUA

Genul: comedie/actiune

Regia: Matthew Vaughn

Cu: Colin Firth, Taron Egerton, Samuel L. Jackson, Michael Caine

Bazat pe renumita revistă de benzi desenate și regizat de Matthew Vaughn (Kick-Ass, X-Men First Class), Kingsman: Serviciul Secret este povestea unei organizații de spionaj supersecrete care recrutează un puști de pe străzi, nerafinat, dar promițător, pentru a face parte dintr-un program de instruire ultra-competitiv, exact în momentul când un geniu nebun al tehnologiei lansează o amenințare globală.

23.00 Observator/Sport (live)

23.30 (12) Film: “Wind River”

An de producţie: SUA 2017

Genul: thriller

Regia: Taylor Sheridan

Cu: Jeremy Renner, Elizabeth Olsen

Un agent FBI face echipă cu un specialist în vânătoare pentru a investiga o crimă petrecută într-o rezervaţie amerindiană.

01.30 Film: Kingsman: Serviciul Secret” – “Kingsman: The Secret Service (r)

04.00 Film serial: „Surorile” –  „Kardes Çocuklari”

An de producţie: Turcia 2019

Genul: drama

05.00 Game Show: Pretul cel bun (r)

PRIMA TV

07:00 Starea natiei®

08:00 Focus la prima oră – LIVE

Cu: Irina Gologan și Daniel Osmanovici

10:00 Hai cu fetele ®

11:00 Secretele presedintelui ®

12:00 Teleshopping LIVE

14:00 Focus – știri

15:00 Exclusiv VIP cu Cristi Brancu SEZON NOU

18:00 Focus 18- cele mai importante știri ale zilei        

19:30 Flash monden
20:00 Serial: The Sniffer, actiune, Ucraina, 2013

Marcaj CNA: 12

Titlul original: Nyukhach

Cu: Kirill Karo

Regia: Artyom Litvinenko

22:00 Starea Nației

          Cu: Dragoș Pătraru

23:00 Focus – știri

00:00 Exclusiv VIP ®

03:00 Film: The Sniffer ®

05:00 Hai cu fetele ®

06:00 Focus23 ®

KANAL D

7:00 – 8:00 STIRILE KANAL D – prezinta: Simona Patruleasa, AP

8:00 – 10:00 DIMINEATA CU NOI – divertisment, prezinta: Bursucu, Viviana Sposub, George Tanase, AP

10:00 – 12:00 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP

Descriere:

14 concurenţi, 7 fete şi 7 baieti, vor intra în Casa iubirii pentru a-şi găsi dragostea, iar Andreea Mantea le va fi alături pe tot parcursul show-ului, ghidându-i cu empatie, pe drumul sinuos al descoperirii de sine şi a celuilalt. La capătul acestei experienţe cu totul speciale vor exista doi câştigători, o fată şi un băiat, fiecare dintre aceştia intrand în posesia premiului de 10.000 de Euro.

12:00 – 13:00 STIRILE KANAL D – stiri, sport, prezinta Ilinca Obadescu, AP

13:00 – 15:00 IN CAUTAREA ADEVARULUI – drama, prezinta: Ernest, AP

15:00 – 17:30 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP

17:30 – 19:00 JOCUL CUVINTELOR CU DAN NEGRU – divertisment, prezinta: Dan Negru, AP

19:00 – 20:00 STIRILE KANAL D – cu: Silvia Ionita, AP

20:00 – 22:30 MA NUMESC ZULEYHA – serial, Turcia, 2018, regia: Evren Karabiyik, Murat Saraçoglu, Faruk Teber, cu: Hilal Altinbilek, Ugur Gunes, Vahide Gördüm, Murat Ünalmis, titlul original: Bir Zamanlar Cukurova, AP

Synopsis:

              Continuă așadar istoria unei iubiri unice, ce se derulează în Istanbulul anilor ’70, dar și pe tărâmurile fertile din Adana, locuri ce poartă amprenta unor întâmplări în care se scriu povești despre curaj și iubire, dar și despre orgolii, ambiție și tiranie. Fanii indragitului serial îi vor revedea pe eroii preferați, Yilmaz Akkaya (interpretat de Uğur Güneș) și Züleyha (interpretată de Hilal Altınbilek), doi tineri care se iubesc dincolo de limitele impuse de societatea în care trăiesc și de prejudecățile vremii.

În noul sezon “Mă numesc Züleyha” iI regăsim pe cei doi îndrăgostiți în situații dificile: Züleyha suferă în închisoare, unde este incarcerata pentru că a atentat la viața soțului său, Demir Yaman (Murat Ünalmıș), iar Yilmaz continuă, din umbra, să îi poarte acesteia de grijă, pentru ca dragostea din sufletul sau inca este vie.

Mujgan (Melike İpek Yalova), soția lui Yilmaz, nu renuntă la obsesia ei pentru Züleyha. Cu toate ca se face vinovată de încarcerarea frumoasei Züleyha, Mujgan este decisă să scape definitiv de cea care ii umbreste existenta, Züleyha. Mama lui Demir intervine asupra eliberării nurorii sale și reușește să-și convingă fiul să își ierte soția pentru fapta sa. Züleyha nu bănuiește însă că eliberarea din închisoare îi poate aduce moartea…

22:30 – 0:00 JOCUL CUVINTELOR CU DAN NEGRU – divertisment, prezinta: Dan Negru, AP

Descriere:

            În fiecare ediție a emisiunii, 5 concurenți se află față în față cu Dan Negru, pentru a-și testa vocabularul și spontaneitatea. Înțelegerea sensurilor şi uşurinţa de a face conexiunile potrivite sunt acele ingrediente care îi oferă oricărui participant şansa găsirii cuvântului corect. Pentru că Dan Negru dă definiţia, iar concurenţii găsesc soluţia! Participanții “Jocul cuvintelor cu Dan Negru” au la dispoziție 4 minute pentru a afla 14 cuvinte, în urma definițiilor primite chiar de la prezentatorul show-ului. Efortul concurenților va fi răsplătit cu premii importante în bani, dacă aceștia reușesc să afle răspunsurile corecte.

0:00 – 1:00 Stirile Kanal D – r

1:00 – 4:15 CASA IUBIRII – r

4:15 – 4:45 PASTILA DE RAS – r

4:45 – 5:30 STIRILE KANAL D – r

5:30 – 7:00 IN CAUTAREA ADEVARULUI – r

ACASA

06:00 – (AP romance) Serial: Jocul cu focul, ep. 373, 374, 375 si 376 (repeat)

08:00 – (AP romance) Serial: Dragoste fara cuvinte, ep. 98 (repeat) 

09:00 – (AP drama) Serial: Calea spre iertare, ep. 53 (repeat)

10:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 73 (repeat)

11:00 -(AP romance) Serial: Sa invingi trecutul, ep. 39 (repeat)

12:00(AP romance) Serial: Si nos dejan (2021) – Aproape de iubire, ep. 74

13:00 – (AP reality) Married at first sight Australia: Casatoriti pe nevazute (AU) – S5, ep. 27 si 28

16:00 (AP romance) Serial: Agniphera (2017) – Jocul cu focul, ep. 377, 378, 379 si 380

18:00(AP romance) Serial: Vencer el pasado (2021) – Sa invingi trecutul, ep. 40

19:00(AP romance) Serial: Adini Sen Koy (2016) – Iubirea are numele tau, ep. 74

20:00 – Mancare pe care

21:00 – (AP romance) Serial: Ask Laftan Anlamaz (2016) – Dragoste fara cuvinte, ep. 99

22:00 – (AP drama) Serial: Kefaret (2020) – Calea spre iertare, ep. 54

23:00 -Mancare pe care (repeat)

00:00 – (AP romance) Serial: Aproape de iubire, ep. 74 (repeat)

01:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 74 (repeat)

01:45 – (AP drama) Serial: Calea spre iertare, ep. 54 (repeat)

02:30 – (AP romance) Serial: Sa invingi trecutul, ep. 40 (repeat)                     

03:30 – Mancare pe care (repeat)

04:15 – (AP romance) Serial: Aproape de iubire, ep. 74 (repeat)

05:00– (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 74 (repeat)

PRO ARENA

06.00 Ora exacta in sport ®   <reluare >

07.00 Stiri Sport.ro

07.30 M.A.S.H. ep. 17+18, s7  < CNA AP comedie; M.A.S.H.; 1972>

08.30 Brooklyn 99 ep. 6+7, s2   < CNA Ap comedie; Brooklyn Nine-Nine; 2013>

09.30 Ora exacta in sport (DIRECT)

12.30 Stiri Sport.ro

13.00 Ce spun românii 

14.00 M.A.S.H. ep. 19+20, s7  < CNA AP comedie; M.A.S.H.; 1972>

15.00 Brooklyn 99 ep. 8+9, s2   < CNA Ap comedie; Brooklyn Nine-Nine; 2013>

16.00 De râsul lumii ep. 8, s27  <CNA AP divertisment; America’s funniest home videos; 1989>

17.00 Ora exacta in sport ®   <reluare >

19.00 Aşii amanetului ep. 1+2, s4 < CNA AP reality; Pawn Stars 2009>

20.00 Colecția de la Count’s Kustoms ep. 5+6, s1 < CNA AP reality; Counting Cars 2012>

21.00 Magnum, detectiv particular  ep. 1, s2  < CNA 12 action; Magnum P.I.; 2018>

22.00 Cobra 11 în alertă   ep. 6, s25  < CNA 12 action; Alarm Fur Cobra 11; 1996>

23.00 Aşii amanetului ep. 1+2, s4 < CNA AP reality; Pawn Stars 2009>

00.00 Stiri Sport.ro

00.30 Magnum, detectiv particular  ep. 1, s2  < CNA 12 action; Magnum P.I.; 2018>

01.30 Ora exacta in sport ®   <reluare >

03.30 Dosarele X ep. 3, s2  < CNA 12 action; X-Files Special; 2016 >

04.30 La Bloc ep. 261+262+263 <CNA AP divertisment; 2002>

PRO CINEMA

06:15 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 159 (reluare)

06:45 – La Maruta (reluare)

08:45 – (AP-mystery drama) Film: Darrow and Darrow: In The Key of Murder (reluare 13 iun)   

10:30 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 156, 157, 158, 159 (reluare)

12:45 –  (AP-comedy) Film: Jurassic School (reluare 15 iun)

14:30 – (AP-comedy) Film: Clifford – Clifford si dinozaurii (1994)

16:15 – (AP-comedy) Film: Napoleon Dynamite – Napoleon Dynamite (2004) 

18:15 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 160, 161, 162, 164 

20:30 – (12-action) Film: Never Back Down 2: The Beatdown – Nu da înapoi 2 (2011)

22:30 – (15-comedy) Film: Nobody’s Fool – Nimeni nu mă păcăleşte (2018)

00:45 – (12-action) Film: Never Back Down 2: The Beatdown (reluare)

02:45 – La Maruta (reluare)

04:30 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 161, 162, 164 (reluare)

NATIONAL TV

  • 00:0012 Vikingii: Ziua cea Neagra
    Film – Actiune (R), Marea Britanie, 2013
  • 02:00 Albumul national
  • 04:15 Pastila Voua
  • 04:30 Baronii
  • 05:00 Stiri
  • 05:30 Baronii
  • 06:00 Pastila Voua
  • 06:15 Albumul National
  • 08:15AP Start Show Romania
    Emisiune – Divertisment (R)
  • 10:45 Pastila Voua
  • 11:15 Teleshopping
  • 11:30 Baronii
  • 12:45 Teleshoping
  • 13:00 Stiri
  • 13:15 Pastila Voua
  • 13:30 Baronii
  • 14:00 Teleshoping
  • 14:15 Pastila Voua
  • 14:30 Don Matteo (ep. 116)
    Serial – Comedie (R), 2000
  • 15:45 Pastila Voua
  • 16:00 Teleshoping
  • 16:15 Destine ratacite (ep. 1006)
    Serial – Drama (R), 2011
  • 17:15 Don Matteo (ep. 117)
    Serial – Comedie, 2000
  • 18:30AP Stirile National TV
    Emisiune – Stiri
  • 19:00 Destine ratacite (ep. 1009)
    Serial – Drama, 2011
  • 20:00 Iubirea invinge (ep. 157)
    Serial – Drama, 2018
  • 21:0012 Assassins’ Code
    Film – Thriller, SUA, 2011
  • 23:1515 Adevarul care ucide
    Film – Actiune SF (R), Canada, SUA, Marea Britanie, 2017

top-shop.ro%20

Continue Reading

RECOMANDARI TV

Program TV azi 15 iunie 2022

Foto Credit: RADAR DE MEDIA

RADAR DE MEDIA vă prezintă zilnic recomandări TV pentru principalii jucatori de pe piață: PRO TV, ANTENA 1, KANAL D, PRIMA TV, PRO ARENA, ACASA, PRO CINEMA, NAȚIONAL TV.

PRO TV

06:00 – Ştirile PRO•TV

10:30 – (AP-magazin) Vorbeşte lumea  

13:00 – Ştirile PRO•TV   

14:00 – (AP-dramă) Lecţii de viaţă  

15:00 – La Măruţă    

17:00 – Ştirile PRO•TV      

18:00 – Ce spun românii 

19:00 – Ştirile PRO•TV     

  • Sport
  • Vremea

20:30 – (12-comedy) Las Fierbinţi

21:30 – (12-action) Film: Point Break – La limita extremă (2015)

23:30 – Ştirile PRO•TV     

00:00 – (15-action) Film: Legacy of Lies – Jocul spionilor (2020)

02:00 – (AP-dramă) Lecţii de viaţă (reluare)      

03:00 – (AP-magazin) Vorbeşte lumea (reluare)        

05:00 – Ce spun românii (reluare)   

ANTENA 1

06.00 Observator/Sport/Meteo(live)

08.00 Divertisment: ‘Neatza cu Razvan si Dani (live)

12.00 Observator (live)

14.00 (AP) Drama: Povesti de familie

15.00 (AP) Reality Show: Mireasa cu Simona Gherghe (live)

17.00 Observator(live)

18.00 Game Show: Pretul cel bun

19.00 Observator/Sport/Meteo (live)

20.30 (AP) Divertisment:Romania are roast

00.00 Observator/Sport (live)

00.30  (12) Film: Supravietuind pe mare – “Adrift”

An de productie: SUA 2018

Genul: drama

Regia: Baltasar Kormakur

Cu:Shailene Woodley, Sam Claflin

Navigatori împătimiți, cei doi îndrăgostiți, Tami Oldham și Richard Sharp, nu și-au imaginat nicio secundă că vor ajunge direct în mijlocul unuia dintre cele mai catastrofale uragane din istorie. După trecerea furtunei, Tami se trezește într-o barcă serios avariată, lângă partenerul ei grav rănit. Fără nicio cale de ajutor, tânăra trebuie să găsească puterea și hotărârea de a căuta soluții de salvare pentru ea și iubit.

02.30 Film: “Zi dupa zi” – “Every Day” (r)

04.00 Film serial: „Surorile” –  „Kardes Çocuklari”

An de producţie: Turcia 2019

Genul: drama

05.00 Game Show: Pretul cel bun (r)

PRIMA TV

07:00 Starea natiei®

08:00 Focus la prima oră – LIVE

Cu: Irina Gologan și Daniel Osmanovici

10:00 Hai cu fetele ®

11:00 Oportunistii ®

12:00 Teleshopping LIVE

14:00 Focus – știri

15:00Exclusiv VIP cu Cristi Brancu SEZON NOU

18:00 Focus 18- cele mai importante știri ale zilei        

19:30 Flash monden
20:00 Film: Ingropat de viu, actiune, SUA, 2010

Marcaj CNA: 12

Titlul original: Buried

Cu: Ryan Reynolds

Regia: Rodrigo Cortes

22:00 Starea Nației

          Cu: Dragoș Pătraru

23:00 Focus – știri

00:00 Exclusiv VIP ®

03:00 Film: Ingropat de viu ®

05:00 Hai cu fetele ®

06:00 Focus23 ®

KANAL D

7:00 – 8:00 STIRILE KANAL D – prezinta: Simona Patruleasa, AP

8:00 – 10:00 DIMINEATA CU NOI – divertisment, prezinta: Bursucu, Viviana Sposub, George Tanase, AP

10:00 – 12:00 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP

Descriere:

14 concurenţi, 7 fete şi 7 baieti, vor intra în Casa iubirii pentru a-şi găsi dragostea, iar Andreea Mantea le va fi alături pe tot parcursul show-ului, ghidându-i cu empatie, pe drumul sinuos al descoperirii de sine şi a celuilalt. La capătul acestei experienţe cu totul speciale vor exista doi câştigători, o fată şi un băiat, fiecare dintre aceştia intrand în posesia premiului de 10.000 de Euro.

12:00 – 13:00 STIRILE KANAL D – stiri, sport, prezinta Ilinca Obadescu, AP

13:00 – 15:00 IN CAUTAREA ADEVARULUI – drama, prezinta: Ernest, AP

15:00 – 17:30 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP

17:30 – 19:00 JOCUL CUVINTELOR CU DAN NEGRU – divertisment, prezinta: Dan Negru, AP

19:00 – 20:00 STIRILE KANAL D – cu: Silvia Ionita, AP

20:00 – 22:30 MA NUMESC ZULEYHA – serial, Turcia, 2018, regia: Evren Karabiyik, Murat Saraçoglu, Faruk Teber, cu: Hilal Altinbilek, Ugur Gunes, Vahide Gördüm, Murat Ünalmis, titlul original: Bir Zamanlar Cukurova, AP

Synopsis:

              Continuă așadar istoria unei iubiri unice, ce se derulează în Istanbulul anilor ’70, dar și pe tărâmurile fertile din Adana, locuri ce poartă amprenta unor întâmplări în care se scriu povești despre curaj și iubire, dar și despre orgolii, ambiție și tiranie. Fanii indragitului serial îi vor revedea pe eroii preferați, Yilmaz Akkaya (interpretat de Uğur Güneș) și Züleyha (interpretată de Hilal Altınbilek), doi tineri care se iubesc dincolo de limitele impuse de societatea în care trăiesc și de prejudecățile vremii.

În noul sezon “Mă numesc Züleyha” iI regăsim pe cei doi îndrăgostiți în situații dificile: Züleyha suferă în închisoare, unde este incarcerata pentru că a atentat la viața soțului său, Demir Yaman (Murat Ünalmıș), iar Yilmaz continuă, din umbra, să îi poarte acesteia de grijă, pentru ca dragostea din sufletul sau inca este vie.

Mujgan (Melike İpek Yalova), soția lui Yilmaz, nu renuntă la obsesia ei pentru Züleyha. Cu toate ca se face vinovată de încarcerarea frumoasei Züleyha, Mujgan este decisă să scape definitiv de cea care ii umbreste existenta, Züleyha. Mama lui Demir intervine asupra eliberării nurorii sale și reușește să-și convingă fiul să își ierte soția pentru fapta sa. Züleyha nu bănuiește însă că eliberarea din închisoare îi poate aduce moartea…

22:30 – 0:00 JOCUL CUVINTELOR CU DAN NEGRU – divertisment, prezinta: Dan Negru, AP

Descriere:

            În fiecare ediție a emisiunii, 5 concurenți se află față în față cu Dan Negru, pentru a-și testa vocabularul și spontaneitatea. Înțelegerea sensurilor şi uşurinţa de a face conexiunile potrivite sunt acele ingrediente care îi oferă oricărui participant şansa găsirii cuvântului corect. Pentru că Dan Negru dă definiţia, iar concurenţii găsesc soluţia! Participanții “Jocul cuvintelor cu Dan Negru” au la dispoziție 4 minute pentru a afla 14 cuvinte, în urma definițiilor primite chiar de la prezentatorul show-ului. Efortul concurenților va fi răsplătit cu premii importante în bani, dacă aceștia reușesc să afle răspunsurile corecte.

0:00 – 1:00 STIRILE KANAL D – r

1:00 – 4:15 CASA IUBIRII – r

4:15 – 4:45 PASTILA DE RAS – r

4:45 – 5:30 STIRILE KANAL D – r

5:30 – 7:00 IN CAUTAREA ADEVARULUI – r

ACASA

06:00 – (AP romance) Serial: Jocul cu focul, ep. 369, 370, 371 si 372 (repeat)

08:00 – (AP romance) Serial: Dragoste fara cuvinte, ep. 97 (repeat) 

09:00 – (AP drama) Serial: Calea spre iertare, ep. 52 (repeat)

10:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 72 (repeat)

11:00 -(AP romance) Serial: Sa invingi trecutul, ep. 38 (repeat)

12:00(AP romance) Serial: Si nos dejan (2021) – Aproape de iubire, ep. 73

13:00 – (AP reality) Married at first sight Australia: Casatoriti pe nevazute (AU) – S5, ep. 25 si 26

16:00 (AP romance) Serial: Agniphera (2017) – Jocul cu focul, ep. 373, 374, 375 si 376

18:00(AP romance) Serial: Vencer el pasado (2021) – Sa invingi trecutul, ep. 39

19:00(AP romance) Serial: Adini Sen Koy (2016) – Iubirea are numele tau, ep. 73

20:00 – Mancare pe care

21:00 – (AP romance) Serial: Ask Laftan Anlamaz (2016) – Dragoste fara cuvinte, ep. 98

22:00 – (AP drama) Serial: Kefaret (2020) – Calea spre iertare, ep. 53

23:00 -Mancare pe care (repeat)

00:00 – (AP romance) Serial: Aproape de iubire, ep. 73 (repeat)

01:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 73 (repeat)

01:45 – (AP drama) Serial: Calea spre iertare, ep. 53 (repeat)

02:30 – (AP romance) Serial: Sa invingi trecutul, ep. 39 (repeat)                  

03:30 – Mancare pe care (repeat)

04:15 – (AP romance) Serial: Aproape de iubire, ep. 73 (repeat)

05:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 73 (repeat)

PRO ARENA

06.00 Ora exacta in sport ®   <reluare >

07.00 Stiri Sport.ro

07.30 M.A.S.H. ep. 15+16, s7    < CNA AP comedie; M.A.S.H.; 1972>

08.30 Brooklyn 99 ep. 4+5, s2   < CNA Ap comedie; Brooklyn Nine-Nine; 2013>

09.30 Ora exacta in sport (DIRECT)

12.30 Stiri Sport.ro

13.00 Ce spun românii 

14.00 M.A.S.H. ep. 17+18, s7  < CNA AP comedie; M.A.S.H.; 1972>

15.00 Brooklyn 99 ep. 6+7, s2   < CNA Ap comedie; Brooklyn Nine-Nine; 2013>

16.00 De râsul lumii ep. 7, s27  <CNA AP divertisment; America’s funniest home videos; 1989>

17.00 Ora exacta in sport ®   <reluare >

19.00 Aşii amanetului ep. 25+26, s3 < CNA AP reality; Pawn Stars 2009>

20.00 Colecția de la Count’s Kustoms ep. 3+4, s1 < CNA AP reality; Counting Cars 2012>

21.00 Magnum, detectiv particular  ep. 20, s1  < CNA 12 action; Magnum P.I.; 2018>

22.00 Cobra 11 în alertă   ep. 5, s25  < CNA 12 action; Alarm Fur Cobra 11; 1996>

23.00 Aşii amanetului ep. 25+26, s3 < CNA AP reality; Pawn Stars 2009>

00.00 Stiri Sport.ro

00.30 Magnum, detectiv particular  ep. 20, s1  < CNA 12 action; Magnum P.I.; 2018>

01.30 Ora exacta in sport ®   <reluare >

03.30 Dosarele X ep. 2, s2  < CNA 12 action; X-Files Special; 2016 >

04.30 La Bloc ep. 258+259+260 <CNA AP divertisment; 2002>

PRO CINEMA

06:15 – La Maruta (reluare)

08:15 – (AP-adventure comedy) Film: Zeus And Roxanne (reluare 14 iun)   

10:15 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 152, 153, 154, 155 (reluare)

12:30 – (AP-comedy) Film: Sgt Bilko (reluare protv 11 iun)   

14:30 – (AP-comedy romance) Film: My Life In Ruins (reluare protv 11 iun)   

16:30 – (AP-comedy) Film: Jurassic School – Am făcut un dinozaur (2017) 

18:15 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 156, 157, 158, 159 

20:30 – (12-comedy) Film: Duplex – Duplex (2003)

22:15 – (15-action sf ) Film: Life – Viață: Primele semne (2017) 

00:15 – (12-comedy) Film: Duplex (reluare)

02:00 – La Maruta (reluare)

03:45 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 154, 155, 156, 157, 158 (reluare)

NATIONAL TV

  • 01:1512 Iubita mea este un monstru
    Film – Comedie (R), SUA, Canada, Spania, Coreea de Sud, 2016
  • 03:30 Albumul national
  • 05:00 Stiri
  • 05:30 Baronii
  • 06:00 Pastila Voua
  • 06:15 Albumul national
  • 08:15 Pastila Voua
  • 08:30AP Miezul Problemei
    Emisiune – Publicistica (R)
  • 09:45 Dragostea gaseste o cale (ep. 159)
    Serial – Drama (R), 2014
  • 10:45 Pastila Voua
  • 11:15 Teleshopping
  • 11:30 Baronii
  • 12:45 Teleshoping
  • 13:00 Stiri
  • 13:15 Pastila Voua
  • 13:30 Baronii
  • 14:00 Teleshoping
  • 14:15 Pastila Voua
  • 14:30 Don Matteo (ep. 115)
    Serial – Comedie (R), 2000
  • 15:45 Pastila Voua
  • 16:00 Teleshoping
  • 16:15 Destine ratacite (ep. 1005)
    Serial – Drama (R), 2011
  • 17:15 Don Matteo (ep. 116)
    Serial – Comedie, 2000
  • 18:30AP Stirile National TV
    Emisiune – Stiri
  • 19:00 Destine ratacite (ep. 1008)
    Serial – Drama, 2011
  • 20:0012 Urmele tradarii
    Film – Actiune, Mexic, SUA , 2013
  • 22:0015 Adevarul care ucide
    Film – Actiune SF, Canada, SUA, Marea Britanie, 2017

top-shop.ro%20

Continue Reading

RECOMANDARI TV

Program TV azi 14 iunie 2022

Foto Credit: RADAR DE MEDIA

RADAR DE MEDIA vă prezintă zilnic recomandări TV pentru principalii jucatori de pe piață: PRO TV, ANTENA 1, KANAL D, PRIMA TV, PRO ARENA, ACASA, PRO CINEMA, NAȚIONAL TV.

PRO TV

06:00 – Ştirile PRO•TV

10:30 – (AP-magazin) Vorbeşte lumea  

13:00 – Ştirile PRO•TV   

14:00 – (AP-dramă) Lecţii de viaţă  

15:00 – La Măruţă    

17:00 – Ştirile PRO•TV     

18:00 – Ce spun românii 

19:00 – Ştirile PRO•TV     

  • Sport
  • Vremea

20:30 – (12-comedy) Las Fierbinţi

21:30 – (12-action) Film: The Rundown – Bun venit în junglă! (2003)

23:30 – Ştirile PRO•TV     

00:00 – (12-action) Film: Hunter Killer (reluare 12 iun)        

02:15 – (AP-dramă) Lecţii de viaţă (reluare)   

03:00 – (AP-magazin) Vorbeşte lumea (reluare)   

05:00 – Ce spun românii (reluare)   

ANTENA 1

06.00 Observator/Sport/Meteo(live)

08.00 Divertisment: ‘Neatza cu Razvan si Dani (live)

12.00 Observator (live)

14.00 (AP) Drama: Povesti de familie

15.00 (AP) Reality Show: Mireasa cu Simona Gherghe (live)

17.00 Observator(live)

18.00 Game Show: Pretul cel bun

19.00 Observator/Sport/Meteo (live)

20.30 (12) Reality Show: Temptation Island – Insula iubirii

00.00 Observator/Sport (live)

00.30 (AP) Film: “Zi dupa zi” – “Every Day”

An de producţie: SUA 2018

Genul: drama/romance

Regia: Michale Sucsy

Cu: Maria Bello, Angourie Rice

Bazat pe aclamatul roman „Every Day”, un bestseller New York Times scris de David Levithan, filmul cu același nume spune povestea lui Rhiannon, o adolescentă de 16 ani care se îndrăgostește de o entitate misterioasă, pe nume „A”, care ocupă involuntar, dar inevitabil, în fiecare zi, corpul unui alt adolescent. Simțind că între ei se stabilește o legătură incredibil de puternică, Rhiannon și A se străduiesc să se regăsească în fiecare zi, fără să știe ce sau pe cine va aduce ziua următoare. Cu cât cei doi se îndrăgostesc mai tare unul de celălalt, cu atât mai mult consecințele acestei iubiri în care la fiecare 24 de ore partenerul este altcineva (și totuși același), apasă mai tare asupra lor, obligându-i pe Rhiannon și A să ia cea mai grea decizie din viața lor.

02.30 Observator ®

03.15 Drama: Povesti de familie (r)

04.00 Film serial: „Surorile” –  „Kardes Çocuklari”

An de producţie: Turcia 2019

Genul: drama

05.00 Game Show: Pretul cel bun (r)

PRIMA TV

07:00 Starea natiei®

08:00 Focus la prima oră – LIVE

Cu: Irina Gologan și Daniel Osmanovici

10:00 Hai cu fetele ®

11:00 Insider politic cu Mircea Dinescu ®

12:00 Teleshopping LIVE

14:00 Focus – știri

15:00Exclusiv VIP cu Cristi Brancu SEZON NOU

18:00 Focus 18- cele mai importante știri ale zilei        

19:30 Flash monden
20:00 Starea Nației

          Cu: Dragoș Pătraru

21:00 STUDIO UEFA NATIONS LEAGUE

21:45 MECI LIGA NATIUNILOR: ROMANIA-MUNTENEGRU

00:00 STUDIO UEFA NATIONS LEAGUE

01:00 EXCLUSIV VIP

04:00 Hai cu fetele ®

05:00 Razboi in bucatarie ®

Recomandarea zilei

21:45 MECI LIGA NATIUNILOR: ROMANIA-MUNTENEGRU

Partida retur poate oferi Romaniei avantajul mult dorit in cursa pentru calificare

KANAL D

7:00 – 8:00 STIRILE KANAL D – prezinta: Simona Patruleasa, AP

8:00 – 10:00 DIMINEATA CU NOI – divertisment, prezinta: Bursucu, Viviana Sposub, George Tanase, AP

10:00 – 12:00 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP

Descriere:

14 concurenţi, 7 fete şi 7 baieti, vor intra în Casa iubirii pentru a-şi găsi dragostea, iar Andreea Mantea le va fi alături pe tot parcursul show-ului, ghidându-i cu empatie, pe drumul sinuos al descoperirii de sine şi a celuilalt. La capătul acestei experienţe cu totul speciale vor exista doi câştigători, o fată şi un băiat, fiecare dintre aceştia intrand în posesia premiului de 10.000 de Euro.

12:00 – 13:00 STIRILE KANAL D – stiri, sport, prezinta Ilinca Obadescu, AP

13:00 – 15:00 IN CAUTAREA ADEVARULUI – drama, prezinta: Ernest, AP

15:00 – 17:30 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP

17:30 – 19:00 JOCUL CUVINTELOR CU DAN NEGRU – divertisment, prezinta: Dan Negru, AP

19:00 – 20:00 STIRILE KANAL D – cu: Silvia Ionita, AP

20:00 – 22:30 MA NUMESC ZULEYHA – serial, Turcia, 2018, regia: Evren Karabiyik, Murat Saraçoglu, Faruk Teber, cu: Hilal Altinbilek, Ugur Gunes, Vahide Gördüm, Murat Ünalmis, titlul original: Bir Zamanlar Cukurova, AP

Synopsis:

              Continuă așadar istoria unei iubiri unice, ce se derulează în Istanbulul anilor ’70, dar și pe tărâmurile fertile din Adana, locuri ce poartă amprenta unor întâmplări în care se scriu povești despre curaj și iubire, dar și despre orgolii, ambiție și tiranie. Fanii indragitului serial îi vor revedea pe eroii preferați, Yilmaz Akkaya (interpretat de Uğur Güneș) și Züleyha (interpretată de Hilal Altınbilek), doi tineri care se iubesc dincolo de limitele impuse de societatea în care trăiesc și de prejudecățile vremii.

În noul sezon “Mă numesc Züleyha” iI regăsim pe cei doi îndrăgostiți în situații dificile: Züleyha suferă în închisoare, unde este incarcerata pentru că a atentat la viața soțului său, Demir Yaman (Murat Ünalmıș), iar Yilmaz continuă, din umbra, să îi poarte acesteia de grijă, pentru ca dragostea din sufletul sau inca este vie.

Mujgan (Melike İpek Yalova), soția lui Yilmaz, nu renuntă la obsesia ei pentru Züleyha. Cu toate ca se face vinovată de încarcerarea frumoasei Züleyha, Mujgan este decisă să scape definitiv de cea care ii umbreste existenta, Züleyha. Mama lui Demir intervine asupra eliberării nurorii sale și reușește să-și convingă fiul să își ierte soția pentru fapta sa. Züleyha nu bănuiește însă că eliberarea din închisoare îi poate aduce moartea…

22:30 – 23:45 STRADA SPERANTEI – serial comedie, r, AP

23:45 – 1:15 STRADA SPERANTEI – serial comedie, r, AP

1:15 – 2:00 STIRILE KANAL D – r

2:00 – 4:15 CASA IUBIRII – r

4:15 – 4:45 PASTILA DE RAS – r

4:45 – 5:30 STIRILE KANAL D – r

5:30 – 7:00 IN CAUTAREA ADEVARULUI – r

ACASA

06:00 – (AP romance) Serial: Jocul cu focul, ep. 365, 366, 367 si 368  (repeat)

08:00 – (AP romance) Serial: Dragoste fara cuvinte, ep. 96 (repeat) 

09:00 – (AP drama) Serial: Calea spre iertare, ep. 51 (repeat)

10:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 71 (repeat)

11:00 -(AP romance) Serial: Sa invingi trecutul, ep. 37 (repeat)

12:00(AP romance) Serial: Si nos dejan (2021) – Aproape de iubire, ep. 72

13:00 – (AP reality) Married at first sight Australia: Casatoriti pe nevazute (AU) – S5, ep. 23 si 24

16:00 (AP romance) Serial: Agniphera (2017) – Jocul cu focul, ep. 369, 370, 371 si 372

18:00(AP romance) Serial: Vencer el pasado (2021) – Sa invingi trecutul, ep. 38

19:00(AP romance) Serial: Adini Sen Koy (2016) – Iubirea are numele tau, ep. 72

20:00 – Mancare pe care

21:00 – (AP romance) Serial: Ask Laftan Anlamaz (2016) – Dragoste fara cuvinte, ep. 97

22:00 – (AP drama) Serial: Kefaret (2020) – Calea spre iertare, ep. 52

23:00 -Mancare pe care (repeat)

00:00 – (AP romance) Serial: Aproape de iubire, ep. 72 (repeat)

01:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 72 (repeat)

01:45 – (AP drama) Serial: Calea spre iertare, ep. 52 (repeat)

02:30 – (AP romance) Serial: Sa invingi trecutul, ep. 38 (repeat)                    

03:00 – Mancare pe care (repeat)

04:15 – (AP romance) Serial: Aproape de iubire, ep. 72 (repeat)

05:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 72 (repeat)

PRO ARENA

06.00 Ora exacta in sport ®   <reluare >

07.00 Stiri Sport.ro

07.30 M.A.S.H. ep. 13+14, s7  < CNA AP comedie; M.A.S.H.; 1972>

08.30 Brooklyn 99 ep. 2+3, s2   < CNA Ap comedie; Brooklyn Nine-Nine; 2013>

09.30 Ora exacta in sport (DIRECT)

12.30 Stiri Sport.ro

13.00 Ce spun românii 

14.00 M.A.S.H. ep. 15+16, s7  < CNA AP comedie; M.A.S.H.; 1972>

15.00 Brooklyn 99 ep. 4+5, s2   < CNA Ap comedie; Brooklyn Nine-Nine; 2013>

16.00 De râsul lumii ep. 6, s27  <CNA AP divertisment; America’s funniest home videos; 1989>

17.00 Ora exacta in sport ®   <reluare >

19.00 Aşii amanetului ep. 23+24, s3 < CNA AP reality; Pawn Stars 2009>

20.00 Colecția de la Count’s Kustoms ep. 1+2, s1 < CNA AP reality; Counting Cars 2012>

21.00 Magnum, detectiv particular  ep. 19, s1  < CNA 12 action; Magnum P.I.; 2018>

22.00 Cobra 11 în alertă   ep. 4, s25  < CNA 12 action; Alarm Fur Cobra 11; 1996>

23.00 Aşii amanetului ep. 23+24, s3 < CNA AP reality; Pawn Stars 2009>

00.00 Stiri Sport.ro

00.30 Magnum, detectiv particular  ep. 19, s1  < CNA 12 action; Magnum P.I.; 2018>

01.30 Ora exacta in sport ®   <reluare >

03.30 Dosarele X ep. 1, s2  < CNA 12 action; X-Files Special; 2016 >

04.30 La Bloc ep. 255+256+257 <CNA AP divertisment; 2002>

PRO CINEMA

06:15 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 151 (reluare)

06:45 – La Maruta (reluare)

08:45 – (AP-adventure) Film: George & the Dragon (reluare protv 11 iun)

10:30 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 148, 149, 150, 151 (reluare)

12:45 – (AP-comedy) Film: The Flintstones (reluare 13 iun)

14:30 – (AP-comedy) Film: Pitch Perfect 3 (reluare protv 12 iun)

16:15 – (AP-adventure comedy) Film: Zeus And Roxanne – Zeus şi Roxanne (1997)

18:15 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 152, 153, 154, 155 

20:30 – (12-action) Film: Spy Game – Spioni de elită (2001)

23:00 – (12-comedy) Film: S-a furat mireasa (2012)

01:00 – (12-action) Film: Spy Game (reluare)

03:30 – La Maruta (reluare)

05:15 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 154, 155 (reluare)

NATIONAL TV

  • 01:00AP Start Show Romania
    Emisiune – Divertisment (R)
  • 04:00 Baronii
  • 05:00 Stiri
  • 05:30 Baronii
  • 06:00 Pastila Voua
  • 06:15 Albumul national
  • 08:15 Pastila Voua
  • 08:30AP Miezul Problemei
    Emisiune – Publicistica (R)
  • 09:45 Dragostea gaseste o cale (ep. 158)
    Serial – Drama (R), 2014
  • 10:45 Pastila Voua
  • 11:15 Teleshopping
  • 11:30 Baronii
  • 12:45 Teleshoping
  • 13:00 Stiri
  • 13:15 Pastila Voua
  • 13:30 Baronii
  • 14:00 Teleshoping
  • 14:15 Pastila Voua
  • 14:30 Don Matteo (ep. 114)
    Serial – Comedie (R), 2000
  • 15:45 Pastila Voua
  • 16:00 Teleshoping
  • 16:15 Destine ratacite (ep. 1004)
    Serial – Drama (R), 2011
  • 17:15 Don Matteo (ep. 115)
    Serial – Comedie, 2000
  • 18:30AP Stirile National TV
    Emisiune – Stiri
  • 19:00 Destine ratacite (ep. 1007)
    Serial – Drama, 2011
  • 20:00 Dragostea gaseste o cale (ep. 159)
    Serial – Drama, 2014
  • 21:0012 Iubita mea este un monstru
    Film – Comedie, SUA, Canada, Spania, Coreea de Sud, 2016
  • 23:1515 Androidul
    Film – Thriller SF, Marea Britanie, 2013

 

top-shop.ro%20

Continue Reading




Trending