Connect with us

RECOMANDARI TV

Program TV azi 8 mai 2022

Published

on

Foto Credit: RADAR DE MEDIA

RADAR DE MEDIA vă prezintă zilnic recomandări TV pentru principalii jucatori de pe piață: PRO TV, ANTENA 1, PRIMA TV, KANAL D, PRO ARENA, ACASA, PRO CINEMA.

PRO TV

07:00 – Ştirile PRO•TV     

10:00 – Doctor de bine  

10:30 – Umami: al 5-lea gust

Advertisement

11:00 – (AP-comedy) Film: Bruce Almighty (reluare) 

12:55 – Ştirile PRO•TV     

13:05 – Apropo Tv

14:00 – MasterChef (reluare)        

16:00 – Imperiul leilor (reluare)        

Advertisement

18:00 – România, te iubesc !     

19:00 – Ştirile PRO•TV     

  • Sport     
  • Vremea

20:00 – (AP-reality) SURVIVOR România    

23:00 – (15-action) Film: Contraband – Contrabandă (2012)

01:15 – Apropo Tv (reluare)   

02:15 – (15-action) Film: Elysium (reluare 6 mai)   

Advertisement

04:15 – România, te iubesc ! (reluare)   

05:00 – Ce spun românii (reluare)   

ANTENA 1

07.00 Observator/Sport/Meteo(live)

09.00 Divertisment: Neatza de weekend (live)

13.00 Observator (live)

Advertisement

14.00 Cooking Show: Hello Chef (Sezon nou)

15.00 Divertisment: Te cunosc de undeva (r)

19.00 Observator/Sport/Meteo (live)

20.30 (12) Divertisment: iUmor– sezon nou

22.30 (15) Divertisment: iMai mult Umor

Advertisement

22.45 (12) Film: “Hai sa fim politisti !” – “Let’s Be Cops”

An de producţie: SUA 2014

Genul: actiune/comedie

Regia: Luke Greenfield

Cu: Jake Johnson, Damon Wayans Jr.

Advertisement

Doi prieteni la cataramă se gândesc serios să lase metropola pentru orășelul de baștină și, ca să mai uite de probleme, se duc la cea mai tare petrecere cu costume. Îmbrăcați în uniforme de polițiști, cei doi amici devin senzația cartierului, dar vor ajunge cât ai clipi din ochi să aibă probleme nu doar cu gansteri în toată regula, ci și cu detectivi vânduți mafiei.

00.45 Reality Show: Temptation Island – Insula iubirii (r)

04.00 Film: “Hai sa fim politisti !” – “Let’s Be Cops” (r)

KANAL D

6:45 – 7:30 STIRILE KANAL D – r

Advertisement

7:30 – 8:00 SPORT, DIETA SI O VEDETA – divertisment, AP

8:00 – 10:30 MIREASA DIN ISTANBUL – serial, redifuzare, AP

10:30 – 11:30 ROVENTURA – r, AP

11:30 – 12:00 APEL LA CONSILIER – magazin, AP

“Apel la consilier”, emisiune care ne oferă informații utile despre cele mai frecvente scheme de investigații, de tratament sau intervenții chirurgicale.

Advertisement

Săptamânal, consilierul medical Eva Pavel ne va prezenta soluții și tehnologii inovatoare pentru diverse probleme de sănătate și va discuta cu specialiști din străinătate, pentru a ne oferi informații foarte utile care ne pot ajuta în situații specifice.

12:00 – 13:00 STIRILE KANAL D – prezinta: Simona Patruleasa, AP

13:00 – 14:30 IN CAUTAREA ADEVARULUI – r

14:30 – 16:00 ASTA-I ROMANIA! – magazin, prezinta: Mihai Ghita, AP

16:00 – 18:00 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP

Advertisement

Descriere:

14 concurenţi, 7 fete şi 7 baieti, vor intra în Casa iubirii pentru a-şi găsi dragostea, iar Andreea Mantea le va fi alături pe tot parcursul show-ului, ghidându-i cu empatie, pe drumul sinuos al descoperirii de sine şi a celuilalt. La capătul acestei experienţe cu totul speciale vor exista doi câştigători, o fată şi un băiat, fiecare dintre aceştia intrand în posesia premiului de 10.000 de Euro.

18:00 – 19:00 STIRILE KANAL D – cu: Christian Sabbagh, AP

19:00 – 20:00 CASA IUBIRII – divertisment, prezinta: Andreea Mantea, AP

Descriere:

Advertisement

14 concurenţi, 7 fete şi 7 baieti, vor intra în Casa iubirii pentru a-şi găsi dragostea, iar Andreea Mantea le va fi alături pe tot parcursul show-ului, ghidându-i cu empatie, pe drumul sinuos al descoperirii de sine şi a celuilalt. La capătul acestei experienţe cu totul speciale vor exista doi câştigători, o fată şi un băiat, fiecare dintre aceştia intrand în posesia premiului de 10.000 de Euro.

20:00 – 21:15 STRADA SPERANTEI – NEW, serial comedie, AP

Distributie: Monica Anghel, Claudiu Maier, Sorin Pârcălab, Diana Dumitrescu, Cătălina Grama, Ovidiu Niculescu, Andreea Doinea, Irina Ştefan, Dragos Muşat, Gicu Gojira, Lia Sinchevici, Şerban Gomoi, Alexandru Conovaru, Aristiţa Oprea

Descriere: Povestea serialului are în centru trei familii foarte diferite de bucureşteni, vecine pe aceeaşi stradă. Poveştile acestora se desfaşoară în paralel şi se ramifică într-o serie de situaţii comice, în care se pot regăsi telespectatorii. Diferenţele dintre membrii acestor familii devin o sursă inepuizabilă de conflicte, tensiuni, dar şi multă comedie. Există şi ceva care îi uneşte în tot acest tumult, Strada Speranţei, cea pe care locuiesc, suferă şi speră cu toţii, dar şi provocarea lansată de un investitor care urmareşte să cumpere toate imobilele şi să le transforme într-un complex de birouri.

21:15 – 23:45 40 DE INTREBARI CU DENISE RIFAI – divertisment, prezinta: Denise Rifai, AP

Advertisement

23:45 – 0:45 STIRILE KANAL D – r

0:45 – 2:15 ASTA-I ROMANIA! – r

2:15 – 4:30 CASA IUBIRII – r

PRIMA TV

07:00 Oportunistii ®

Advertisement

08:00 Aventurierii gustului ®

10:00 Ora de profit.ro

11:00 Insider politic

          Cu: Sebastian Zachmann

13:00 Film serial:Secretele presedintelui ®

Advertisement

14:00 Poezie si delicatețuri- SEZON NOU

          Cu: Mircea Dinescu

16:00 Cronica Carcotasilor ®

18:00 Focus 18 – cele mai importante știri ale zilei

19:30 Flash monden cu Diana Bart si Cove – BEST OF

Advertisement

20:00 Schimb de mame

22:00 Insider politic/ Mircea Dinescu®

23:00 Poezie și delicatețuri ®

01:00 Film: Pe viata si pe moarte ®

04:00 Exclusiv VIP®

Advertisement

ACASA

06:00 – (AP romance) Film: Inimi reaprinse (repeat)  

08:00 – (AP reality) Banii sau dragostea? – S2, ep. 9 si 10 (repeat)

10:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 34 (repeat)

11:00 -(AP romance) Serial: Inimi impietrite, ep. 90 (repeat)

Advertisement

12:00(AP romance) Serial: Si nos dejan (2021) – Aproape de iubire, ep. 35

13:00 – (AP reality) Survivor Romania (repeat)

16:00- (AP romance) Film: Inimi reaprinse (repeat)  

18:00(AP drama) Serial: Vencer el pasado (2021) – Sa invingi trecutul, ep. 1

19:00(AP romance) Serial: Adini Sen Koy (2016) – Iubirea are numele tau, ep. 35

Advertisement

20:00 – (AP drama) Lectii de viata

21:00 – (AP romance) Film: Charm of Love (2020) – Sub vraja ta  

23:00 -MasterChef: Restul e placere (repeat)

00:00 – (AP romance) Serial: Aproape de iubire, ep. 35 (repeat)

01:00 – (AP romance) Serial: Iubirea are numele tau, ep. 35 (repeat)

Advertisement

02:00 – (AP drama) Lectii de viata (repeat)

03:00 – (AP drama) Serial: Sa invingi trecutul, ep. 1 (repeat)      

04:00 – (AP magazin) Doctorul casei

05:00 – (AP drama) Serial: La Piloto – S1 (2017) – Lasa-ma sa zbor – S2, ep. 47

Advertisement

PRO ARENA

05.00UFC 274: Oliveira vs. Gaethje (DIRECT) < CNA AP action >

08.30 De râsul lumii ep. 23, s25  <CNA AP divertisment; America’s funniest home videos; 1989>

09.30 Ora exacta in sport (DIRECT)

12.30 Stiri Sport.ro

13.00 Superspeed  <ProTv >

Advertisement

13.30 I likeIT  <ProTv >

14.00 UEFA Europa League: Frankfurt-West Ham

16.00 UEFA Europa League: rezumate

16.30 Ora exacta in sport ®   <reluare >

19.00 Michael Jordan: Ultimul dans  ep. 6  < CNA AP documentar; The Last Dance; 2020>

Advertisement

20.00 Celebrități în sălbăticie cu Bear Grylls  ep. 2, s2 < CNA AP reality; Running Wild with Bear Grylls 2014>

21.00 In slujba poporului  ep. 17+18, s1  < CNA 12 comedie; Servant Of The People 2015>

22.00 UFC 274: Oliveira vs. Gaethje  < CNA AP action >

01.00 Stiri Sport.ro

01.30 In slujba poporului  ep. 17+18, s1  < CNA 12 comedie; Servant Of The People 2015>

Advertisement

02.30 Viaţa cu Jess  ep. 7+8, s7  < CNA 12 comedie; New Girl; 2011>

03.30 Maestrul iluziilor ep. 9, s1  < CNA 12 action; Deception; 2018 >

05.00 S.W.A.T. ep. 18, s1  < CNA 15 action;S.W.A.T; 2017>

05.30 La Bloc ep. 181  <CNA AP divertisment; 2002>

Advertisement

PRO CINEMA

06:15 – Ce spun românii (reluare protv)

08:15 – (AP-comedy drama) Film: Hallmark: Heart of the Matter (reluare 7 mai)

10:00 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 1, 2, 3, 4 (reluare)

12:15 – (drama romance) Film: Declaratie de dragoste (reluare 7 mai)

14:15 – (AP-comedy) Film: Back to the Future II –  Înapoi în viitor II (1989)

Advertisement

16:30 – (romance) Film: The Wedding March 2: Resorting to Love – Marşul nupţial 2: Decor de nuntă (2017)

18:15 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 5, 6, 7, 8

20:30 – (12-action) Film: Ocean’s Thirteen – Acum sunt 13 (2007)

23:00 – (15-comedy) Film: Bridget Jones’s Diary – Jurnalul lui Bridget Jones (2001)

01:00 – (12-action) Film: Ocean’s Thirteen (reluare)

Advertisement

03:15 – Apropo Tv   

04:15 – (AP-divertisment) La bloc, episodul 4, 5, 6, 7 (reluare)

top-shop.ro%20




Trending